[[databaze]]

Databáze

Webovou databázi speciálně pro nás naprogramoval jihrad. Umí generovat veškerá data z údajů serveru, proto se nemusíte bát že nebude souhlasit s naším serverem nebo bude neaktuální. Odkaz na ní najdete v sekci odkazy.

Jak zacházet s databází?

Následující část je rozpracovaná.

Maps

Items

Mobs

V tomto menu můžete vyhledávat informace o potvorách, které lze v Ragnaroku potkat. Select slouží k vyhledávání informací o konkrétním monstru, Search umožní vyhledat monstra dle zadaných kritérií.

Zobrazení informací: V políčku si vybereme monstrum, které nás zajímá. Můžeme prohlížet potvory, které mají přirozený spawn („Select a Monster“), a nebo monstra volaná scriptem nebo vyjímečně, jako jsou eventové vánoční potvory nebo slavové bossů („Offline Monsters“). Nás teď budou zajímat potvory s přirozeným výskytem. Pro ukázku se podívejme třeba na Poringa.

Okamžitě si všimneme obrázku potvory, a tabulky s velkým množstvím údajů. popíšeme si, co které položky znamenají.

V první skupině jsou základní vlastnosti: Jméno, maximální počet životů (HP), Level potvory (občas je to užitečná informace, některé skilly, jako třeba Absorb Spirits, mají efekt závislý na levelu monstra), a následuje element (Property), rasa (Race) a velikost (Size). Poslední tři jmenované také mohou pomoc při výběru vhodných karet do zbraně, případně redukčních karet do štítu.

Následují informace o základním poškození, které monstrum udělí (Attack), počet Job a Base expů, které za zabití získáte, a taky kolik Flee potřebujete, abyste se potvoře vyhnuli s maximální možnou šancí 95%, a kolik Hit musíte mít, abyste ji zasáhli na sto procent.

Dále je rychlost potvory (Walking Speed. Pozn.: rychlost pěšky chodícího hráče je 150, a je to počet milisekund potřebných na popoběhnutí o jedno políčko) a rychlost jejího útoku (Attack Speed) a dosahu (Range).

Vpravo je přehledná tabulka modifikátorů zranění různými elementy.

Mode popisuje, jak se potvora chová:

  • Can attack - potvora je schopná útočit. Tenhle mód má většina potvor, vyjma kytek, houbiček, případně vajíček nebo kokonů, které se nehýbají a nejsou schopné útočit
  • Looter - když nebojuje, pobíhá kolem a sbírá volně ležící předměty. Po zabití monstra všechny opět vypadnou.
  • Not move - potvora se nehýbe z místa
  • Plant - je to rostlina, a žádný zásah jí nedokáže zranit za víc než 1 HP
  • Agressive - potvora je agresivní a napadne vás i když na ní neútočíte
  • Cast detect - potvora reaguje agresivně nejen na skutečné zranění, ale všimne si vás už v okamžiku, kdy na ní začnete sesílat kouzlo nebo jiný cílený skill
  • Assist - potvora se stane agresivní i ve chvíli, kdy vás vidí bojovat s jiným příslušníkem jejího druhu
  • Angry - potvora se neupne jen na prvního hráče, který ji napadl, ale svůj cíl mění v průběhu boje
  • Detector - potvora vidí hráče schované pomocí skillů Hiding nebo Cloaking a je schopná na ně útočit. Tato vlastnost je obecně u všech monster rasy Insect (brouci) nebo Demon a Boss monster.

Vpravo je stručný přehled skillů, jaké potvora kdy používá. Přestože je pouze orientační, a skutečné chování monstra se řídí složitějšími pravidly, pro rychlou představu, s čím se budete potákat, to bohatě stačí.

Následuje seznam hodnot vlastností monstra: STR, AGI, VIT, DEF, MDEF, INT, DEX, LUK. Také spíše orientačně. Z uvedených nás většinou bude zajímat nanejvýš Def a MDef.

Předposlední, ale jedna z nejdůležitějších informací, co nám databáze poskytne, je seznam všech věcí, které z potvory padají, a s jakou šancí. Kliknutím na předmět se dostaneme do tabulky popsané výše v sekci Items.

A na závěr je seznam veškerých map, kde se potvora objevuje. Místa jsou seřazena od největší četnosti. Když se podíváme zpátky na náš příklad s Poringem, vidíme, že se nejčastěji vyskytuje na mapě prt_fild08 v počtu sedmdesáti kusů. A opět: po kliknutí na název mapy se dostaneme na přehled popsaný výše v sekci Maps. jenže na konci je napsané něco jiného. Vidíme tam prt_maze01[5/2,0], co to znamená? na téhle mapě se po zabití neobjeví nový poring okamžitě, ale vždy po čase X s rozptylem Y. Místní Poringové se tedy objeví znovu až za 2 minuty. Naproti tomu Angeling se na mapě yuno_fld03 vyskytuje jeden, a po zabití se nový objeví za 60 minut s náhodným rozptylem 0-30 minut. Ve výsledku můžeme na objevení nového čekat 60-90 minut.

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.656 s |   | Copyright 2011-2019