[[vykupci]]

Výkupčí

Pozor, vykupci konci svoju sluzbu, miesto neho pouzivajte oficialne buying store, viz. napr. http://irowiki.org/wiki/Buying_Store nebo naše Open Buying Store. Na jeho mieste najdete ducha vykupciho, ktory vam zobrazi obchody a buying stores s moznostou priameho nakupu.

Sháníte vetší množtví nějakých věcí a nechce se vám je huntit? Nebo naopak, vyhuntili jste nějaké věci, které nepotřebujete, a nechce se vám je za málo peněz prodávat NPC, nebo vysedávat dlouhé hodiny s merchantem v Pronteře? Tak právě pro vás je tu výkupčí.

Kde ho najdete

Výkupčí stojí v pravém dolním rohu pronterského náměstí (prontera 164,175).

:vykupci.png

:prontera.png

Jak vykupovat

Nedřív si musíte sehnat jeden kus itemu, který chcete vykupovat. Pak prijdete k výkupčímu, zvolíte „Přidat výkup“, vyberete si, který item chcete vykupovat a zadáte cenu za jeden item. Výkupčí si pak od vás vybere jednorázový poplatek 50.000 zenů, čím je výkup úspěšně zadán. Potom už je jenom třeba uložit si na účet výkupčího nejakou sumu peněz, ze které se budou vykupované itemy platit. Pokud na účtu dojdou peníze, nemůžete vykupovat žádné další itemy, dokud na něj nejaké peníze opět nevložíte.

Výkup má platnost 10 dní, ale je možné jej za poplatek 2.000 zenů prodloužit. Prodloužit výkup můžete, až když je jeho platnost menší než tři dny. Po prodloužení je platnost výkupu opět 10 dní. Zadaný výkup lze také v jeho průběhu editovat, tzn. můžete změnit cenu vykupovaného itemu, a dokonce i vykupovaný item samotný.

Vykoupené itemy se shromažďují u výkupčího a je třeba si je vyzvednout. Při vyzvedávání itemů si ještě výkupčí vybere daň za zprostředkování obchodu, která činí 3% z celkové ceny vykoupených itemů.

Pozor, některé předměty vykupovat nelze! Patří mezi ně například karty.

Jak prodávat

Prodávání je velmi jednoduché. V menu si vyberete položku „Prodat věci“ a v seznamu si můžete prohlédnout, co, kdo, za kolik vykupuje a kolik položek je momentálně schopný vykoupit. V seznamu si vyberete jméno toho, komu chcete své věci prodat, napíšete, kolik kusů chcete prodat a potvrdíte.

 

Vytvořil Typhoon | Provozováno na dokuwiki | Optimalizováno pro Firefox, Opera, Chrome. |  podpora. | Některé z obrázků mohou spadat pod ochrannou známku Gravity Corp. & Lee Myoungjin.  | Vygenerováno během: 0.086 s |   | Copyright 2011-2024